درباره کانادا

کانادا، شمالی ترین کشور قاره ی آمریکا و دومین کشور بزرگ جهان است که از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از شرق به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس آرام و از جنوب به کشور آمریکا منتهی می شود. کانادا به ۱۰ استان و ۳ قلمرو تقسیم شده ‌است. مهم‌ترین استان از لحاظ اقتصادی و سیاسی، استان انتاریو می‌باشد که شهرهای تورنتو و اتاوا در آن قرار دارد. بیش از ۷۵ درصد کل محصولات کانادا در استان های انتاریو و کبک تولید می شود. تورنتو با ۵.۵ میلیون نفر جمعیت بزرگ ترین شهر کانادا است. کبک، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نووااسکوشیا، انتاریو، جزیرهٔ پرینس ادوارد و ساسکاچوان استان‌های این کشور هستند. سه قلمرو کانادا شامل خطه شمال غرب، نوناووت، و یوکان می باشد.
جمعیت کانادا بر طبق آخرین گزارش اداره آمار کانادا ، بیش از سی و سه میلیون و ششصد هزار نفر است. حدود ۸۰٪ مردم کانادا در شهرهایی که کمتر از ۲۵۰ کیلومتر تا مرزهای آمریکا فاصله دارند، زندگی می‌کنند. با داشتن فقط ۳۳ میلیون جمعیت، کانادا یکی از کم جمعیت ترین کشور های دنیا در مقایسه با وسعت آن می باشد. در این کشور بیش از ۲۰۰ فرهنگ مختلف وجود دارد. با توجه به فرهنگ های مختلف در این کشور، کانادا یکی از بهترین منطقه های دنیا برای مهاجرین به حساب می آید. نزدیک به نیمی از جمعیت کشور کانادا از کشورهایی به غیر از انگلیس و فرانسه می آیند. مونترال مرکز ایالت کبک، بزرگ ترین شهر فرانسوی زبان جهان پس از پاریس است. ونکوور در غرب کانادا، زیباترین و بهترین شهر جهان به انتخاب سازمان ملل متحد است.
سطح بالای زندگی، آمار پائین جرم و امنیت بالا، آموزش رایگان تا عالی ترین سطوح، بیمه درمانی فراگیر،‌ طبیعت زیبا و ترکیب چند فرهنگی کانادا، زمینه بسیار مناسبی را برای شروع یک زندگی جدید بدون هرگونه تبعیض از نظر نژاد، ملیت، مذهب و جنسیت فراهم نموده است. بیش از یک میلیون مسلمان با قومیت های مختلف در کانادا زندگی می کنند.
کانادا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می‌شود و اقتصاد آن از تنوع و گوناگونی فراوانی برخوردار است. کانادا در بین ۱۰ کشور اول تولید کننده دنیا قرار می گیرد. بیشترین شرکت های تولیدی کانادا در ۲ استان کبک و انتاریو قرار دارند. از تولیدات کشور کانادا می تواند به مواد غذایی، چوب، کاغذ، تولیدات فلزی، صنایع شیمیایی و نفت اشاره کرد.

مزایای تحصیل در کانادا

کشور کانادا دومین کشور بزرگ جهان است و در جهان طولانی‌ترین مرز را با همسایگی خود یعنی آمریکا دارد. کانادا در سطح بین المللی به عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی و تحصیل شناخته می شود چرا که به داشتن سطح بالای استانداردهای زندگی معروف است.
کانادا در میان مقاصد تحصیلی برتر دنیا جایگاه خوبی را به خود اختصاص داده است. کبک، اونتاریو و بریتیش کلمبیا میزبان بسیاری از دانشگاه‌های برتر کانادا هستند و جزو محبوب‌ترین استان‌های کانادا برای دانشجویان بین المللی به حساب می‌آیند.
کانادا یکی از بهترین مقاصد جهان برای دانشجویان بین المللی است چرا که تجربه ها و فرصت های ارزشمندی در این کشور برای دانشجویان وجود دارد. اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید باید بدانید که هزینه های تحصیل در کانادا معمولا از سایر کشورهای انگلیسی زبان مانند آمریکا، استرالیا و انگلستان ارزان تر و مقرون به صرفه تر است. این بدان معنی است که یک دانشجوی خارجی در کانادا می‌تواند در رشته انتخابی خود در یکی از دانشگاه‌های مطرح کانادا با هزینه‌های تقریباً معادل نصف هزینه دانشگاه‌های غیرانتفاعی همان رشته در آمریکا به تحصیل بپردازد .

کیفیت آموزشی بالا

سه دانشگاه مک گیل، تورنتو و بریتیش کلمبیا که از دانشگاه های دارای اعتبار کانادا هستند در بین ۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. همچنین دانشگاه آلبرتا در جهان رتبه ۱۰۹ ام را دارد و سایر دانشگاه های این کشور نیز از کیفیت آموزشی و رتبه های عالی برخوردارند.

مدرک تحصیلی معتبر در سراسر دنیا

استانداردهای بالای دانشگاه های کانادا باعث شده مدارک اخذ شده از آن ها در تمامی کشورها معتبر باشند و فرصت های شغلی زیادی فارغ التحصیلان آن ها فراهم شود . مدارک دانشگاه های این کشور به راحتی در آمریکا و سایر کشورها معتبر هستند.

حق کار در حین تحصیل در کانادا

دانشجویان بین المللی در مقاطع تحصیلی کشور کانادا اجازه کار ۲۰ ساعت در هفته را دارند. میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۱۴ تا ۱۶ دلار به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمد های حاصله از کار دانشجویی میتواند به هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو کمک کند .
با توجه به مطالب ذکر شده، در صورتی که فرد دانشجو متأهل باشد، حق کار هم برای همراه فرد در نظر گرفته می شود. همراهان دانشجویان در کشور کانادا در هفته ۴۰ ساعت حق کار را دارند.

هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در کشور کانادا به عوامل بسیار گوناگونی همچون سبک زندگی و شهر مورد نظر بستگی دارد. هزینه های زندگی برای دانشجویان بصورت میانگین بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ دلار در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد و بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آنها در زمان تحصیل در کانادا می باشد.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی کانادا

دانشجویان برای تحصیل در کشور کانادا در ابتدای کار برای اخذ پذیرش و پس

When a individual has a newspaper that has to be written in a rush, what can he or she do? The individual may feel like calling an expert or phoning the research paper writing service however the problem is that they will find it rather hard to get the paper done in the research paper writing service time. That is why a lot of people have the idea of employing the research paper writing service for free which works the very best in the long run since it helps them get their newspaper done in time and this way they could start their academic or study activity instantly with no worries.

از آن برای دریافت ویزا اقدام می نمایند.

روند پذیرش

دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا، باید مدارک زیر را ارائه دهند .
۱ . سوابق تحصیلی
۲ . مدرک زبان
۳ . ریز نمرات
۴ . توصیه نامه
۵ . انگیزه نامه Study Plan

ویزای کانادا

دانشجویان پس از اخذ پذیرش می توانند با آپلود مدارک برای وقت انگشت نگاری اقدام نمایند. توجه داشته باشید که یکی از مهم ترین مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی تهیه STUDY PLAN مناسب می باشد که مشاوران ما در این زمینه شما را همراهی میکنند. به طور معمول بازه زمانی پاسخ گویی سفارت بین ۲ تا ۱۶ هفته در نظر گرفته می شود .

خدمات دانش آموزی (مدارس، کالج ها)

این خدمات شامل موارد زیر است:

  • مشاوره آموزشی انتخاب رشته و دانشگاه
  • خدمات کامل ثبت نام و پذیرش برای دوره های دبستان، دبیرستان، پیش نیاز دانشگاهی
  • مشاوره و نظارت جهت تکمیل مدارک
  • خدمات کامل ویزای دانشجویی و دانش آموزی
  • پشتیبانی دانش آموزان نوجوان و ارتباط با موسسات آموزشی به نمایندگی از خانواده ایشان